Muğla Büyükşehir'den Yerel Tohum Merkezi...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Yerel Tohum Ulusal Güç” sloganı ile kurduğu Yerel Tohum Merkezi kısa film oldu.

Muğla Büyükşehir'den Yerel Tohum Merkezi...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Yerel Tohum Ulusal Güç” sloganı ile kurduğu Yerel Tohum Merkezi kısa film oldu.

31 Temmuz 2019 - 14:32

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Yerel Tohum Ulusal Güç” sloganı ile kurduğu Yerel Tohum Merkezi kısa film oldu. Sosyal Medya’da izlenme rekorları kıran "Yerel Tohum Ulusal Güç" kısa filmi izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. 

Türkiye’nin en kapsamlı tohum merkezini oluşturan Muğla Büyükşehir Belediyesi, toprağın önemini ve gelecek nesillere aktarılmasını kamuoyuna daha iyi anlatabilmek için oyunculuğunu ve çekimini kendi personeliyle hazırladığı "Yerel Tohum Ulusal Güç" kısa film sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün de oynadığı kısa filmde İstanbul’dan Muğla’ya yerleşen ile Muğla’da yaşayan iki aile arasındaki tohum takasını konu alıyor. 

Film de İstanbul’dan Muğla’ya yerleşen ve bahçe işleri ile uğraşmak isteyen ailenin her şeyin GDO’lu olması, doğal sebze ve meyve bulamadıklarını belirtmesi üzerine köylü aileyi, Muğla Büyükşehir Belediyesinin Tohum merkezine yönlendiriyor. Bir diğer taraftan da tohumlarını ekecek bir alan bulayan ve tohumlarını sandıkta biriktiren köylü Tohum merkezine bırakması ile İstanbullu aile bu tohumlara ulaşabiliyor. 

Kısa filmin sonunda ailelerle tohumun merkezinde karşılaşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, tohumun öneminden ve gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğinden bahsediyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum